Best of South Jersey Education Entertainment Health & Fitness Home & Garden People Sports Star Athletes Star Citizens Star Coaches Star Students Star Teachers Star Teams New Homeowner's Resource Guide
Coupons
Current Issue Previous Issues Subscribe for FREE
Golf and Tennis Schedules

by Editorial Staff--Suburban Family Magazine

Golf Schedule

Bishop Eustace Crusaders
4/4 at Camden Catholic, 3:45 p.m.
4/8 vs. Cherry Hill West, 3:45 p.m.
4/9 vs. Seneca, 3:45 p.m.
4/10 at Paul VI, 3:45 p.m.
4/11 at Eastern, 3:45 p.m.
4/15 vs. Paul VI & Moorestown, 3:45 p.m.
4/17 at Timber Creek, 3:45 p.m.
4/18 vs. Winslow, 3:45 p.m.
4/23 at Cherry Hill East, 3:45 p.m.
4/24 vs. Lenape, 3:45 p.m.
4/29 vs. Camden Catholic, 3:45 p.m.
5/1 at Cherry Hill West, 3:45 p.m.
5/2 at Carl Arena Tournament, 7:30 a.m.
5/6 at Washington Township, 3:45 p.m.
5/7 vs. Holy Cross, 3:45 p.m.
5/8 at Seneca, 3:45 p.m.
5/9 at Olympic Conference Tournament, 8 a.m.
5/10 vs. Moorestown, 3:30 p.m.
5/13 vs. Timber Creek, 3:45 p.m.
5/15 vs. Shawnee, 3:45 p.m.
5/20 at Winslow, 3:45 p.m.

Cherokee Chiefs
4/1 at Moorestown, 3:30 p.m.
4/3 at Cherry Hill East, 3:45 p.m.
4/5 vs. Shawnee, 3:45 p.m.
4/8 vs. Eastern, 3:45 p.m.
4/9 at Winslow, 3:45 p.m.
4/10 at Lenape, 3:45 p.m.
4/11 vs. Camden Catholic, 3:45 p.m.
4/19 at Seneca, 3:45 p.m.
4/22 vs. Cherry Hill West, 3:45 p.m.
4/23 at Washington Township, 3:45 p.m.
4/24 vs. Paul VI, 3:45 p.m.
4/25 vs. Lenape, 3:45 p.m.
4/29 vs. Cherry Hill East, 3:45 p.m.
5/1 at Eastern, 3:45 p.m.
5/2 at Carl Arena Tournament, TBA
5/8 at Shawnee, 3:45 p.m.
5/10 at Olympic Conference Championship, TBA
5/13 vs. Washington Township, 3:45 p.m.
5/15 vs. Timber Creek, 3:45 p.m.

Cherry Hill East Cougars
4/2 at Camden Catholic, 3:45 p.m.
4/3 vs. Cherokee, 3:45 p.m.
4/5 vs. Cherry Hill West, 3:45 p.m.
4/8 at Washington Township, 3:45 p.m.
4/10 at Shawnee, 3:45 p.m.
4/11 at Cherry Hill West, 3:45 p.m.
4/15 at Eastern, 3:45 p.m.
4/16 vs. Winslow, 3:45 p.m.
4/17 at Lenape, 3:45 p.m.
4/19 vs. Washington Township, 3:45 p.m.
4/23 vs. Bishop Eustace, 3:45 p.m.
4/24 vs. Seneca, 3:45 p.m.
4/26 vs. Paul VI, 3:45 p.m.
4/29 at Cherokee, 3:45 p.m.
4/30 vs. Shawnee, 3:45 p.m.
5/2 at Carl Arena Tournament, TBA
5/6 at Timber Creek, 3:45 p.m.
5/7 vs. Lenape, 3:45 p.m.
5/8 vs. Eastern, 3:45 p.m.
5/9 at Olympic Conference Tournament, TBA
5/15 vs. Northern Burlington, 3:45 p.m.

Cherry Hill West Lions
4/5 at Cherry Hill East, 3:45 p.m.
4/8 at Bishop Eustace, 3:45 p.m.
4/9 at Paul VI, 3:45 p.m.
4/10 vs. Camden Catholic, 3:45 p.m.
4/11 vs. Cherry Hill East, 3:45 p.m.
4/15 vs. Winslow, 3:45 p.m.
4/16 vs. Eastern, 3:45 p.m.
4/18 at Seneca, 4 p.m.
4/22 at Cherokee, 3:45 p.m.
4/24 vs. Washington Township, 3:45 p.m.
4/25 vs. Timber Creek, 3;45 p.m.
4/29 vs. Camden Catholic, 3:45 p.m.
5/1 vs. Bishop Eustace, 3;45 p.m.
5/6 at Shawnee, 3:45 p.m.
5/9 at Olympic Conference Tournament, 8 a.m.
5/15 at Lenape, 3:45 p.m.
5/16 at Timber Creek, 3:15 p.m.
5/20 vs. Seneca, 3:45 p.m.

Clearview Pioneers
4/2 vs. Williamstown, 3:30 p.m.
4/3 at Garden State Cup, TBA
4/5 at Deptford, 3:30 p.m.
4/8 vs. Highland Regional, 3:30 p.m.
4/10 at Delsea Regional, 3:30 p.m.
4/12 vs. Cumberland Regional, 3:30 p.m.
4/15 at Triton Regional, 3:30 p.m.
4/22 at Kingsway, 3:30 p.m.
4/23 vs. Mainland Regional, 3:30 p.m.
4/24 at South Jersey Open, TBA
4/25 vs. GCIT, 3:30 p.m.
4/29 vs. Deptford, 3:30 p.m.
5/1 at Highland, 3:30 p.m.
5/2 at Carl Arena Tournament, 7:30 a.m.
5/3 vs. Delsea Regional, 3:30 p.m.
5/6 at Cumberland Regional, 3:30 p.m.
5/7 at Moorestown, 3:30 p.m.
5/8 v. Triton, 3:30 p.m.
5/10 at GCIT, 3:30 p.m.
5/15 vs. Kingsway, 3:30 p.m.
5/17 at Williamstown, 3:30 p.m.
5/21 at TCC Showcase, TBA
5/23 at County Championships, TBA

Eastern Vikings
4/4 at Lenape, 3:30 p.m.
4/8 at Cherokee, 3:30 p.m.
4/10 vs. Washington Township, 3:30 p.m.
4/11 vs. Bishop Eustace, 3:30 p.m.
4/15 vs. Cherry Hill East, 3:30 p.m.
4/16 at Cherry Hill West, 3:30 p.m.
4/17 at Shawnee, 3:30 p.m.
4/18 vs. Lenape, 3:30 p.m.
4/22 vs. Camden Catholic, 3:30 p.m.
4/23 vs. Moorestown, 3:30 p.m.
4/24 vs. Winslow, 3:30 p.m.
5/1 vs. Cherokee, 3:30 p.m.
5/2 at Carl Arena Tournament, TBA
5/6 at Paul VI, 3:30 p.m.
5/7 at Washington Township, 3:30 p.m.
5/8 at Cherry Hill East, 3:30 p.m.
5/9 at Olympic Conference Tournament, TBA
5/14 at Shawnee, 3:30 p.m.
5/15 vs. Seneca, 3:30 p.m.

Gloucester Catholic Rams
4/3 vs. Clayton, 3:30 p.m.
4/5 vs. Penns Grove, 3:30 p.m.
4/8 at Pennsville, 3:30 p.m.
4/10 vs. Woodstown, 3:30 p.m.
4/12 at Wildwood, 3:30 p.m.
4/15 at Pitman, 3:30 p.m.
4/17 at Schalick, 3:30 p.m.
4/18 at Clayton, 3:30 p.m.
4/19 at Woodstown, 3:30 p.m.
4/29 at Penns Grove, 3:30 p.m.
5/1 vs. Pennsville, 3:30 p.m.
5/6 vs. Wildwood, 3:30 p.m.
5/15 vs. Pitman, 3:30 p.m.

Haddonfield Bulldogs
4/2 vs. Audubon, 3:30 p.m.
4/4 vs. Haddon Heights, 3:30 p.m.
4/9 at Sterling, 3:45 p.m.
4/10 vs. Gateway Regional, 3:30 p.m.
4/11 vs. Overbrook, 3:30 p.m.
4/15 at Camden County Tournament, TBA
4/16 vs. Northern Burlington, 3:30 p.m.
4/18 vs. Sterling, 3:30 p.m.
4/24 at Overbrook, 3:30 p.m.
4/25 at Haddon Heights, 3:30 p.m.
4/29 vs. West Deptford, 3:30 p.m.
4/30 at Audubon, 3:45 p.m.
5/1 at Gateway Regional, 3:45 p.m.
5/2 at Carl Arena Tournament, TBA
5/9 at West Deptford, 3:30 p.m.
5/14 at Colonial Conference Tournament, 1 p.m.

Kingsway Dragons
4/3 at Highland, 3:45 p.m.
4/5 vs. Cumberland Regional, 3:30 p.m.
4/8 vs. GCIT, 3:30 p.m.
4/10 at Williamstown, 3:30 p.m.
4/12 at Deptford, 3:30 p.m.
4/17 at Delsea, 3:30 p.m.
4/18 at Triton, 3:30 p.m.
4/22 vs. Clearview, 3:30 p.m.
4/29 at Cumberland Regional, 3:30 p.m.
4/30 vs. Highland, 3:30 p.m.
5/1 at GCIT, 3:30 p.m.
5/2 vs. Williamstown, 3:30 p.m.
5/6 vs. Deptford, 3:30 p.m.
5/8 vs. Delsea, 3:30 p.m.
5/10 vs. Triton, 3:30 p.m.
5/15 at Clearview, 3:30 p.m.
5/16 at Moorestown, 3:30 p.m.
5/21 at County Championships, 9 a.m.
5/28 at TCC Showcase, 9 a.m.

Lenape Indians
4/2 at Paul VI, 3:45 p.m.
4/4 vs. Eastern, 10 a.m.
4/8 at Shawnee, 3:45 p.m.
4/10 vs. Cherokee, 3:45 p.m.
4/15 at Washington Township
4/17 vs. Cherry Hill East, 3:45 p.m.
4/18 at Eastern, 3:45 p.m.
4/19 vs. Shawnee, 3:45 p.m.
4/22 vs. Timber Creek, 3:45 p.m.
4/23 at Seneca, 3:45 p.m.
4/24 at Bishop Eustace, 3:45 p.m.
4/25 at Cherokee, 3:45 p.m.
5/2 at Carl Arena Tournament, TBA
5/6 at Winslow, 3:45 p.m.
5/7 at Cherry Hill East, 3:45 p.m.
5/8 vs. Washington Township, 3:45 p.m.
5/9 at Olympic Conference Meet, TBA
5/15 vs. Cherry Hill West, 3:45 p.m.

Moorestown Quakers (Boys)
4/9 vs. Burlington Township, 3:30 p.m.
4/10 at Pemberton, 3:45 p.m.
4/15 at Bishop Eustace, 3:45 p.m.
4/17 vs. Rancocas Valley, 3:30 p.m.
4/18 at Northern Burlington, 3:45 p.m.
4/19 at New Egypt, 3:30 p.m.
4/22 at Burlington, 3:30 p.m.
4/23 at Eastern, 3:30 p.m.
4/24 vs. Northern Burlington, 3:30 p.m.
4/25 at Peddie, 1 p.m.
4/29 vs. Pemberton, 3:30 p.m.
5/2 at Carl Arena Tournament, 3:30 p.m.
5/3 at Bordentown, 3:30 p.m.
5/6 at Rancocas Valley, 3:30 p.m.
5/8 vs. Holy Cross, 3:30 p.m.
5/16 vs. Kingsway, 3:30 p.m.

Moorestown Quakers (Girls)
4/15 at West Windsor-Plainsboro North, 3:30 p.m.
4/17 at West Windsor-Plainsboro South, TBA
4/22 vs. Robbinsville, 3:30 p.m.
4/24 at South Jersey Open, TBA
4/25 at East Brunswick, 3:30 p.m.
4/27 at Peddie, 1 p.m.
4/29 vs. Old Bridge, 3:30 p.m.
5/1 at South Brunswick, 3:30 p.m.
5/2 at Carl Arena Tournament, TBA
5/6 vs. West Windsor-Plainsboro North, 3:30 p.m.
5/9 vs. West Windsor-Plainsboro South, 3:30 p.m.
5/15 at Robbinsville, 3:30 p.m.

Moorestown Friends Foxes
4/2 vs. George School, 4 p.m.
4/10 vs. Burlington Twp., 3:45 p.m.
4/11 vs. Cinnaminson, 3:45p.m.
4/15 at Rancocas Valley, 3:45 p.m.
4/16 at George School, 4 p.m.
4/23 vs. Abington Friends, 4 p.m.
4/25 at Friends Central, 4 p.m.
4/30 vs. Shipley, 4 p.m.
5/1 at Abington Friends, 4 p.m.
5/6 at Burlington Twp., 3:45 p.m.
5/8 at Westtown & Friends Central, 4 p.m.
5/9 vs. Rancocas Valley, 4 p.m.

Paul VI Eagles
4/2 at Lenape, 3:45 p.m.
4/9 at Cherry Hill West, 3:45 p.m.
4/10 at Bishop Eustace, 3:45 p.m.
4/11 at Washington Township, 3:45 p.m.
4/12 at Winslow, 3:45 p.m.
4/15 vs. Bishop Eustace, 3:45 p.m.
4/23 at Timber Creek, 3:45 p.m.
4/24 at Cherokee, 3:45 p.m.
4/25 at Camden Catholic, 3:45 p.m.
4/26 at Cherry Hill East, 3:45 p.m.
4/29 at Cherry Hill West, 3:45 p.m.
4/30 at Holy Cross, 3:45 p.m.
5/1 at Seneca, 3:45 p.m.
5/6 at Eastern, 3:45 p.m.
5/7 at Timber Creek, 3:45 p.m.
5/13 at Winslow, 3:45 p.m.
5/14 at Seneca, 3:45 p.m.
5/16 at Camden Catholic, 3:45 p.m.

Seneca Golden Eagles
4/2 at Shawnee, 10 a.m.
4/4 at Timber Creek, 10 a.m.
4/8 vs. Paul VI, 3:45 p.m.
4/9 at Bishop Eustace, 4 p.m.
4/18 vs. Cherry Hill West, 4 p.m.
4/23 vs. Lenape, 3:45 p.m.
4/24 at Cherry Hill East, 4 p.m.
4/25 at Winslow, 4 p.m.
4/29 vs. Timber Creek, 3:45 p.m.
4/30 at Washington Township, 4 p.m.
5/1 at Paul VI, 4 p.m.
5/3 vs. Camden Catholic, 4 p.m.
5/6 vs. Cherokee, 4 p.m.
5/8 vs. Bishop Eustace, 3:45 p.m.
5/13 at Camden Catholic, 4 p.m.
5/15 vs. Eastern, 3:45 p.m.
5/16 vs. Winslow, 3:45 p.m.
5/20 at Cherry Hill West, 4 p.m.

Shawnee Renegades
4/4 at Washington Township, 3:45 p.m.
4/5 at Cherokee, TBA
4/8 vs. Lenape, 3:45 p.m.
4/9 vs. Timber Creek, 3:45 p.m.
4/10 vs. Cherry Hill East, 3:45 p.m.
4/17 vs. Eastern, 3:45 p.m.
4/18 vs. Washington Township, 3:45 p.m.
4/19 at Lenape, 3:45 p.m.
4/22 at Winslow, 3:45 p.m.
4/23 at Camden, 3:45 p.m.
4/30 at Cherry Hill East, 3:45 p.m.
5/6 vs. Cherry Hill West, 3:45 p.m.
5/7 vs. Seneca, 3:45 p.m.
5/8 vs. Cherokee, 3:45 p.m.
5/14 at Eastern, 3:45 p.m.
5/15 at Bishop Eustace, 3:45 p.m.

Washington Township Minutemen
4/2 at Timber Creek, 3:45 p.m.
4/4 vs. Shawnee, 3:45 p.m.
4/8 vs. Cherry Hill East, 3:45 p.m.
4/10 at Eastern, 3:45 p.m.
4/11 vs. Paul VI, 3:45 p.m.
4/15 vs. Lenape, 3:45 p.m.
4/16 at Williamstown, 3:45 p.m.
4/18 at Shawnee, 3:45 p.m.
4/19 at Cherry Hill East, 3:45 p.m.
4/23 vs. Cherokee, 3:45 p.m.
4/24 at Cherry Hill West, 3:45 p.m.
4/30 vs. Seneca, 4 p.m.
5/6 vs. Bishop Eustace, 3:45 p.m.
5/7 vs. Eastern, 3:45 p.m.
5/8 at Lenape, 3:45 p.m.
5/9 at Olympic Conference Championship, TBA
5/13 at Cherokee, 4 p.m.
5/15 at Camden Catholic, 3:45 p.m.

Boys Tennis Schedules

BISHOP EUSTACE CRUSADERS
4/8 vs. Cherry Hill West, 3:45 p.m.
4/9 vs. Seneca, 3:45 p.m.
4/10 at Paul VI, 3:45 p.m.
4/11 at Eastern, 3:45 p.m.
4/15 vs. Paul VI, 3:45 p.m.
4/16 at Moorestown Friends, 4 p.m.
4/17 at Timber Creek, 3:45 p.m.
4/18 vs. Winslow, 3:45 p.m.
4/22 at Cherry Hill East, 3:45 p.m.
4/24 vs. Lenape, 3:45 p.m.
4/29 vs. Camden, 3:45 p.m.
4/30 at Palmyra, 3:45 p.m.
5/1 at Cherry Hill West, 3:45 p.m.
5/6 at Washington Township,3:45 p.m.
5/8 at Seneca, 3:45 p.m.
5/13 vs. Timber Creek, 3:45 p.m.
5/15 vs. Shawnee, 3:45 p.m.
5/16 vs. Palmyra, 3:45 p.m.
5/20 at Winslow, 3:45 p.m.

CHEROKEE CHIEFS
4/4 at Cherry Hill East, 3:45 p.m.
4/6 at Moorestown, 10 a.m.
4/8 vs. Eastern, 3:45 p.m.
4/9 at Winslow, 3:45 p.m.
4/10 at Lenape, 3:45 p.m.
4/11 vs. Camden, 3:45 p.m.
4/12 vs. Shawnee, 3:45 p.m.
4/17 at Burlington County Open, TBA
4/19 at Washington Township, 3:45 p.m.
4/24 vs. Paul VI, 3:45 p.m.
4/26 vs. Cherry Hill West, 3:45 p.m.
4/29 vs. Cumberland Regional, 4 p.m.
4/30 vs. Cherry Hill East, 3:45 p.m.
5/1 at Eastern, 3:45 p.m.
5/2 vs. Lenape, 3:45 p.m.
5/6 at Seneca, 3:45 p.m.
5/8 at Shawnee, 3:45 p.m.
5/9 vs. Moorestown Friends,3:45 p.m.
5/11 at Olympic Conference Tournament, TBA
5/13 vs. Washington Township, 3:45 p.m.
5/15 vs. Timber Creek, 3:45 p.m.

CHERRY HILL EAST COUGARS
4/2 vs. Cherry Hill West, 3:45 p.m.
4/4 vs. Cherokee, 3:45 p.m.
4/8 at Washington Township, 3:45 p.m.
4/9 at Camden, 4:15 p.m.
4/10 at Shawnee, 3:45 p.m.
4/11 vs. Winslow, 3:45 p.m.
4/12 vs. Haddon Heights, 4 p.m.
4/15 at Eastern, 3:45 p.m.
4/17 at Lenape, 3:45 p.m.
4/22 vs. Bishop Eustace, 3:45 p.m.
4/23 at Cherry Hill West, 3:45 p.m.
4/30 at Cherokee, 3:45 p.m.
5/1 vs. Washington Township, 3:45 p.m.
5/2 vs. Shawnee, 3:45 p.m.
5/6 at Timber Creek, 3:45 p.m.
5/8 vs. Eastern, 3:45 p.m.
5/10 vs. Seneca, 4 p.m.
5/11 at Olympic Conference Tournament, TBA
5/13 vs. Lenape, 3:45 p.m.
5/15 vs. Paul VI, 3:45 p.m.

CHERRY HILL WEST LIONS
4/2 at Cherry Hill East, 3:45 p.m.
4/4 at Moorestown Friends, 4 p.m.
4/8 at Bishop Eustace, 3:45 p.m.
4/9 at Paul VI, 3:45 p.m.
4/10 vs. Camden, 3:45 p.m.
4/15 vs. Winslow, 3:45 p.m.
4/18 at Seneca, 3:45 p.m.
4/19 vs. Eastern, 3:45 p.m.
4/23 vs. Cherry Hill East, 3:45 p.m.
4/24 vs. Washington Township, 3:45 p.m.
4/25 vs. Timber Creek, 3:45 p.m.
4/26 at Cherokee, 3:45 p.m.
4/29 vs. Paul VI, 3:45 p.m.
5/1 vs. Bishop Eustace, 3:45 p.m.
5/2 at Camden, 4:15 p.m.
5/6 at Shawnee, 3:45 p.m.
5/8 at Winslow, 3:45 p.m.
5/11 at Olympic Conference Tournament, 10 a.m.
5/15 at Lenape, 3:45 p.m.
5/16 at Timber Creek, 3:45 p.m.
5/20 vs. Seneca, 4 p.m.

CLEARVIEW PIONEERS
4/2 at Triton, 4 p.m.
4/3 vs. Delsea, 3:45 p.m.
4/5 at Kingsway, 3:45 p.m.
4/8 at Schalick, 3:45 p.m.
4/9 at Williamstown, 4 p.m.
4/11 vs. GCIT, 3:45 p.m.
4/15 vs. Triton, 3:45 p.m.
4/23 vs. Cumberland Regional, 4 p.m.
4/25 at Delsea, 3:45 p.m.
4/27 at Gloucester County Tournament, TBA
4/30 vs. Kingsway, 3:45 p.m.
5/2 vs. Williamstown, 4 p.m.
5/4 at TCC Showcase, 4 p.m.
5/7 at GCIT, 3:45 p.m.
5/8 at TCC Showcase, 1 p.m.
5/18 at South Jersey Open, TBA

EASTERN VIKINGS
4/4 at Lenape, 10 a.m.
4/8 at Cherokee, 3:45 p.m.
4/9 at Shawnee, 3:45 p.m.
4/10 vs. Washington Township, 3:45 p.m.
4/11 vs. Bishop Eustace, 3 p.m.
4/12 vs. Gateway Regional, 4 p.m.
4/13 at Camden County Tournament, 9 a.m.
4/15 vs. Cherry Hill East, 3:45 p.m.
4/18 vs. Vineland, 4 p.m.
4/19 at Cherry Hill West, 3:45 p.m.
4/22 vs. Camden, 3:45 p.m.
4/23 vs. Lenape, 3:45 p.m.
4/25 vs. Moorestown, 3:45 p.m.
5/1 vs. Cherokee, 3:45 p.m.
5/2 at Washington Township, 3:45 p.m.
5/3 vs. Haddon Heights, 3:45 p.m.
5/6 vs. Paul VI, 3:45 p.m.
5/8 at Cherry Hill East, 3:45 p.m.
5/11 at Olympic Conference Tournament, 9 a.m.
5/13 vs. Shawnee, 3:45 p.m.
5/15 at Seneca, 3:45 p.m.

GLOUCESTER CATHOLIC RAMS
4/3 vs. Glassboro, 4 p.m.
4/4 at Cumberland Regional, 4 p.m.
4/5 at Woodstown, 4 p.m.
4/9 at Deptford, 4 p.m.
4/11 vs. Highland Regional, 4 p.m.
4/15 vs. Cumberland Regional, 4 p.m.
4/16 vs. Pennsville, 4 p.m.
4/18 at Williamstown, 4 p.m.
4/19 at Glassboro, 4 p.m.
4/29 vs. Woodstown, 4 p.m.
5/2 vs. Deptford, 4 p.m.
5/4 at TCC Showcase, 2 p.m.
5/7 vs. Wildwood, 4 p.m.
5/9 vs. GCIT, 4 p.m.
5/14 at Highland Regional, 4 p.m.

HADDONFIELD BULLDOGS
4/2 at Sterling, 3:45 p.m.
4/3 vs. Moorestown, 3:45 p.m.
4/4 vs. Episcopal Academy, 4 p.m.
4/5 vs. West Deptford, 3:45 p.m.
4/9 at Audubon, 3:45 p.m.
4/10 at Haddon Heights, 3:45 p.m.
4/11 vs. Overbrook, 3:45 p.m.
4/15 vs. Shawnee, 4 p.m.
4/16 vs. Sterling, 3:45 p.m.
4/17 vs. Collingswood, 3:45 p.m.
4/22 at Overbrook, 3:45 p.m.
4/23 at Lindenwold, 3:45 p.m.
4/24 at West Deptford, 3:45 p.m.
4/25 vs. Haddon Heights, 3:45 p.m.
4/26 vs. Gateway, 3:45 p.m.
4/29 at Haddon Township, 3:45 p.m.
5/1 vs. Lawrenceville, 3:45 p.m.
5/2 at Episcopal Academy, 4 p.m.
5/3 at Collingswood, 3:45 p.m.
5/6 vs. Woodbury, 3:45 p.m.
5/7 vs. Paulsboro, 3:45 p.m.
5/8 vs. Hammonton, 3:45 p.m.
5/9 at South Jersey Group 2 Tournament, TBA
5/11 at Colonial Conference Tournament, 9 a.m.
5/18 at South Jersey Interscholastic Tournament, 9 a.m.

KINGSWAY DRAGONS
4/1 vs. GCIT, 4 p.m.
4/3 at Williamstown, 4 p.m.
4/5 vs. Clearview, 3:45 p.m.
4/9 at Triton, 3:45 p.m.
4/11 vs. Delsea, 4 p.m.
4/12 vs. Cumberland, 4 p.m.
4/16 at GCIT, 4 p.m.
4/22 vs. Williamstown, 4 p.m.
4/30 at Clearview, 3:45 p.m.
5/2 vs. Triton, 3:45 p.m.
5/4 at TCC Showcase, 10 a.m.
5/7 at Delsea, 4 p.m.
5/8 at TCC Showcase, 4 p.m.

LENAPE INDIANS
4/2 at Paul VI, 10 a.m.
4/4 vs. Eastern, 10 a.m.
4/8 at Shawnee, 3:45 p.m.
4/10 vs. Cherokee, 3:45 p.m.
4/15 at Washington Township, 4 p.m.
4/16 vs. Cherry Hill East, 3:45 p.m.
4/17 at Burlington County Open, TBA
4/19 vs. Timber Creek, 3:45 p.m.
4/23 at Eastern, 3:45 p.m.
4/24 at Bishop Eustace, 3:45 p.m.
4/26 at Seneca, 4 p.m.
5/2 at Cherokee, 3:45 p.m.
5/6 at Winslow, 3:45 p.m.
5/7 vs. Shawnee, 3:45 p.m.
5/8 vs. Washington Township, 4 p.m.
5/13 at Cherry Hill East, 3:45 p.m.
5/15 vs. Cherry Hill West, 3:45 p.m.

MOORESTOWN QUAKERS
4/1 vs. Haddon Heights, 10 a.m.
4/2 vs. Burlington Township,10 a.m.
4/3 at Haddonfield, 4 p.m.
4/4 vs. Cinnaminson, 10 a.m.
4/6 vs. Cherokee, 10 a.m.
4/8 at Pemberton, 3:45 p.m.
4/10 at Northern Burlington, 3:45 p.m.
4/12 at Florence, 3:45 p.m.
4/13 at Delbarton Tournament, TBA
4/15 vs. Rancocas Valley, 3:45 p.m.
4/16 vs. Pemberton, 3:45 p.m.
4/17 at Burlington County Open, 9 a.m.
4/19 vs. Holy Cross, 3:45 p.m.
4/20 at Moorestown Classic, 9 a.m.
4/22 at Burlington Township, 3:45 p.m.
4/25 at Eastern, 3:45 p.m.
4/29 vs. Northern Burlington, 3:45 p.m.
4/30 vs. Seneca, 4 p.m.
5/2 at Rancocas Valley, 3:45 p.m.
5/3 at Lawrenceville Prep, 4 p.m.
5/6 at Peddie, 3:45 p.m.
5/8 vs. Delran, 3:45 p.m.

MOORESTOWN FRIENDS FOXES
4/3 at Rancocas Valley, 3:45 p.m.
4/4 vs. Cherry Hill West, 4 p.m.
4/5 vs. Cinnaminson, 4 p.m.
4/8 vs. Haddon Township, 4 p.m.
4/9 at Delran, 3:45 p.m.
4/15 at Kingsway, 3:45 p.m.
4/16 vs. Bishop Eustace, 4 p.m.
4/17 at Burlington County Open, TBA
4/22 at Collingswood, 3:45 p.m.
4/23 vs. Abington Friends, 4 p.m.
4/25 at Westtown, 4 p.m.
4/30 at Friends Select, 4 p.m.
5/3 at Shipley, 4 p.m.
5/7 vs. Germantown Friends, 4 p.m.
5/8 vs. Gateway, 4 p.m.
5/9 at Cherokee, 3:45 p.m.

PAUL VI EAGLES
4/2 vs. Lenape, 10 a.m.
4/8 at Seneca, 4 p.m.
4/9 vs. Cherry Hill West, 3:45 p.m.
4/10 vs. Bishop Eustace, 3:45 p.m.
4/11 at Washington Township, 3:45 p.m.
4/15 at Bishop Eustace, 3:45 p.m.
4/22 vs. Holy Cross, 3:45 p.m.
4/23 at Timber Creek, 3:45 p.m.
4/24 at Cherokee, 3:45 p.m.
4/25 vs. Camden, 4 p.m.
4/26 at Winslow, 3:45 p.m.
4/29 at Cherry Hill West, 3:45 p.m.
5/1 vs. Seneca, 4 p.m.
5/6 at Eastern, 3:45 p.m.
5/10 vs. Timber Creek, 3:45 p.m.
5/11 at Olympic Conference Meet, 9 a.m.
5/13 vs. Winslow, 3:45 p.m.
5/15 at Cherry Hill East, 3:45 p.m.
5/16 at Camden, 4:15 p.m.

SENECA GOLDEN EAGLES
4/2 at Shawnee, 10 a.m.
4/4 at Timber Creek, 10 a.m.
4/5 at Washington Township, 4 p.m.
4/8 vs. Paul VI, 3:45 p.m.
4/9 at Bishop Eustace, 4 p.m.
4/18 vs. Cherry Hill West, 4 p.m.
4/19 vs. Camden, 3:45 p.m.
4/25 at Winslow, 4 p.m.
4/26 vs. Lenape, 4 p.m.
4/29 vs. Timber Creek, 3:45 p.m.
4/30 at Moorestown, 4 p.m.
5/1 at Paul VI, 4 p.m.
5/6 vs. Cherokee, 4 p.m.
5/8 vs. Bishop Eustace, 3:45 p.m.
5/10 at Cherry Hill East, 4 p.m.
5/13 at Camden, 4:15
5/15 vs. Eastern, 3:45 p.m.
5/16 vs. Winslow, 3:45
5/20 at Cherry Hill West, 4 p.m.

SHAWNEE RENEGADES
4/2 vs. Seneca, 10 a.m.
4/4 at Washington Township, 3:45 p.m.
4/8 vs. Lenape, 3:45 p.m.
4/9 vs. Eastern, 3:45 p.m.
4/10 vs. Cherry Hill East, 3:45 p.m.
4/11 vs. Timber Creek, 3:45 p.m.
4/12 at Cherokee, 3:45 p.m.
4/15 at Haddonfield, 4 p.m.
4/16 at Winslow, 3:45 p.m.
4/17 at Burlington County Open, TBA
4/24 at Camden, 3:45 p.m.
4/30 vs. Washington Township, 3:45 p.m.
5/2 at Cherry Hill East, 3:45 p.m.
5/6 vs. Cherry Hill West, 3:45 p.m.
5/7 at Lenape, 3:45 p.m.
5/8 vs. Cherokee, 3:45 p.m.
5/11 at Olympic Conference Tournament, TBA
5/13 at Eastern, 3:45 p.m.
5/15 at Bishop Eustace, 3:45 p.m.

WASHINGTON TOWNSHIP MINUTEMEN
4/2 at Timber Creek, 3:45 p.m.
4/4 vs. Shawnee, 3:45 p.m.
4/5 vs. Seneca, 4 p.m.
4/8 vs. Cherry Hill East, 3:45 p.m.
4/10 at Eastern, 3:45 p.m.
4/11 vs. Paul VI, 3:45 p.m.
4/15 vs. Lenape, 3:45 p.m.
4/16 vs. Williamstown, 3:45 p.m.
4/19 vs. Cherokee, 4 p.m.
4/22 at Vineland, 3:45 p.m.
4/24 at Cherry Hill West, 3:45 p.m.
4/30 at Shawnee, 3:45 p.m.
5/1 at Cherry Hill East, 3:45 p.m.
5/2 vs. Eastern, 3:45 p.m.
5/6 vs. Bishop Eustace, 3:45 p.m.
5/8 at Lenape, 3:45 p.m.
5/13 at Cherokee, 4 p.m.
5/15 at Camden, 4:15 p.m.

Published (and copyrighted) in Suburban Family’s High School Spring Sports Preview, January, 2013.
For more info on Suburban Family Magazine, click here.
For information about advertising in Suburban Family Magazine, click here.
To find out where to pick up your copy of Suburban Family Magazine, click here.